اجرای پروژه فیبر نوری نیاز اساسی شهرداری ساری بود/نخبگان ساروی پیشنهادات خود را به سازمان فاوا ارائه دهند
عباس رمدانی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری فارس در شهرستان ساری، با اشاره به صحبت‌های وزیر ارتباطات در برنامه پُربیننده دورهمی درباره اهمیت فیبر نوری و نقش شهرداری‌ها اظهار کرد: تکنولوژی و فناوری روز دنیا همچنان در مسیر پیشرفت قرار داشته و مسیر متعالی را طی می‌کند؛ در حوزه آی‌تی نیز این روال مستثنی نبوده و به‌عنوان مهم‌ترین و اصلی‌ترین ظرفیت در مؤلفه‌های توسعه جهانی قرار دارد.

 

وی با بیان اینکه بستر ارتباطی فیبر نوری امروزه به‌عنوان بستری امن و پُرسرعت جایگزین آنتن‌ها شده است، افزود: این فرایند باید در کشور ما نیز فراگیر شود تا مردم ما نیز هم‌گام با دیگر ملل، بتوانند از بهنگام‌ترین فناوری‌های دنیا، بیشترین بهره را ببرند.

 

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای مازندران شهرداری ساری را پیشگام در اجرای پروژه فیبر نوری در میان شهرداری‌های شمال کشور خواند و خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه حجم ساختاری شهرداری ساری که شامل ده‌ها ساختمان اعم از شهرداری مناطق، نواحی، سازمان‌ها و ... است، بستر ارتباطی فیبر نوری برای ارائه خدمات رضایتمندانه‌تر به شهروندان، نیاز اساسی این مجموعه بود.

 

عضو هیأت مدیره سازمان فناوری اطلاعات و آمار شهرداری ساری طول پروژه فیبر نوری در سطح شهر ساری را 50 کیلومتر عنوان کرد و یادآور شد: یکی از اساسی‌ترین زیرساخت‌های شهر هوشمند، همین ایجاد بستر ارتباطی فیبر نوری است که با همت سازمان فناوری اطلاعات و همچنین با درایت شهردار ساری، این اتفاق مبارک، رقم خورده است.

 

این مسؤول با عنوان اینکه پروژه فیبر نوری علاوه بر اهمیت‌هایی که برای شهرداری داشت، قابلیتی برای رسیدن به درآمد پایدار برای این مجموعه محسوب می‌شود، تصریح کرد: تمامی مجموعه‌های دولتی و خصوصی که در مرکز استان واقع هستند، می‌توانند از این ظرفیت بهره‌‌مند شوند.

 

رمدانی در پایان با عنوان اینکه پس از بهره‌برداری کامل از فیبر نوری، خدمات الکترونیکی پیشنهادی فازبندی خواهد شد، گفت: در میان تلاش‌های پرسنل سازمان فاوا، نخبگان و صاحب‌نظران شهر نیز می‌توانند، نظرات و پیشنهادات خود را برای ارائه مضاعف خدمات الکترونیکی به شهروندان با این سازمان در میان بگذارند.