پیشنهاد جالب استاندار مازندران برای حل بیکاری/مدیران از صبح تا ظهر در ادارات جلسه نگذارند
محمد اسلامی دوشنبه‌شب در جلسه شورای اداری این شهرستان که با حضور معاون عمرانی استاندار، امام جمعه سرخ‌رود، فرماندار و رؤسای ادارات در سالن اجتماعات شماره دو فرمانداری این شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در یک مقطعی از انقلاب اسلامی قرار داریم که مسیری را قوی طی کردیم و باور توانستن‌مان را در عرصه‌های گوناگون با لطف خدا و مشارکت ملت اثبات کردیم.

وی افزود: شایسته است که گام‌های بعدی را قوی‌تر و مستحکم‌تر برداریم و برای اقتدار جمهوری اسلامی کوشش و ایفای نقش کنیم زیرا انقلاب اسلامی انقلاب یک گروه و جریان خاصی نیست بلکه برای همه پیروان مکتب اهل بیت و آل‌الله است و مکتب اهل بیت مکتب عزت و سربلندی و سرآمدی است و باید با همت و لطف خداوند به سرآمدی برسیم.

استاندار مازندران خاطرنشان کرد: باید در این ایام این تفکر را تکرار کنیم و ببینیم که در پیمودن این راه چقدر سهم بر عهده داشتیم و مردم و مسؤولان باید ببینند که چقدر سهم بر عهده داشتند و هر کسی خودش را ببیند که در راه انقلاب این کار را چه مقدار انجام داده است و خداوند ما را سعادتمند کرد که در عصر امام خمینی(ره) زندگی کنیم و این عصر بی‌هزینه نیست و همه باید هزینه بدهند و ساده‌ترین هزینه آن باور و عمل است.

این مسؤول ادامه داد: یعنی ایمان باور است و تقوا عمل است و برای اهداف انقلاب اسلامی در حوزه دستگاه‌های اجرایی عمل کنیم و ما به‌عنوان مسؤول برای رشد و تعالی و سعادتمندی فردی و اجتماعی اقدام کنیم و غفلت از این موضوع و تکلیف خسران است و ما نباید فقط به‌عنوان کارمندی کار کنیم.

اسلامی یادآور شد: اگر جایی غفلت و کوتاهی کردیم باید آن را جبران کنیم و اگر تندروی و کند روی کردیم باید اصلاح کنیم و خودمان را تطبیق بدهیم و با یک حرکت جهادی این کار را جبران کنیم و ما یکبار دیگر به خودمان یادآوری کنیم در 39 سال انقلاب که چه کار کردیم و زیباترین شعار انقلاب و پیامش استقلال بود و استقلال بر خودباوری و ایمان و توکل به خداست و از کسی نترسیدن و وامدار کسی نشدن است.

 وی با تاکید بر جذابیت‌های گردشگری دریایی بیان کرد: با هماهنگی بنیاد مستضعفان اولین باشگاه ورزشی دریایی در نمک آبرود احداث می‌شود، برای ساحل ترکیبی از تفریحات آبی و دریایی را در ساحل محمودآباد در نظر بگیرید و حداقل سه باشگاه آبی در سواحل محمودآباد می‌شود اجرا کرد که در ایجاد شغل کمک می‌کند و سرمایه می‌آورد.

استاندار مازندران با تاکید بر زمینه جذب سرمایه‌گذاران افزود: در گردشگری جذابیت‌ها شناسایی و زمینه جذب فراهم شود.

این مسؤول خواستار نگاه برنامه‌محور از سوی مدیران شد و بیان کرد: برای محمودآباد نگاه برنامه محور داشته باشید چون ما برنامه‌های زیادی داشتیم اما نکته کلیدی برنامه، بودجه ومنابع است مدیر مربوطه باید خلق منابع کند برای پژوهش‌های گوناگون ممکن است سرمایه‌گذار نیاید اما با ظرفیت مردم انجام شود.

اسلامی مردم را دارای نقش کلیدی در توسعه استان اعلام کرد و گفت: تا پایان سال 97 محرومیت‌زدایی در استان انجام می‌شود و ما نباید بگذاریم که روستای محروم در مازندران وجود داشته باشد.

وی اظهار کرد: سهم ما انجام دادن خواسته‌های مردم است که نباید اجازه دهیم مردم ما ناامید شوند یاس و نامیدی از ابزارهای دشمنان ماست که در فضاهای مجازی بسیار فعال هستند و دست روی همین کاستی‌ها می‌گذارند و مردم را ناامید می‌کنند و با تخلف عده‌ای جمهوری اسلامی را ناامید می‌کنند.

استاندار مازندران خواستار سلامت و کارآمدی ادارات شد و تصریح کرد: از صبح تا ظهر در ادارات جلسه نگذارید بلکه جواب مردم را بدهید سلامت اداری نظارت، برخورد و کنترل کارمندان است و باید به این کار حساس باشیم و در اداره‌ای به ارباب رجوع توجه نکردن اصلا زیبنده نیست چون آدم‌های دارند حقوق می‌گیرند ولی هیچ کاری و وظیفه خودشان را انجام نمی‌دهند.

این مسؤول بیان کرد: یکی دیگر از برنامه‌های استانداری ایجاد دهکده‌های تفریحی توریستی بوده و بزودی درشهرها 14 اقامتگاه توریستی و در روستاها 40 دهکده تفریحی توریستی احداث می‌شود و باید محرومیت‌زدایی در روستاها را از بین ببریم و جاذبه گردشگری در روستاها را افزایش دهیم و نباید کاری بکنیم که روستایی جاذبه اصل و نسبش را از دست بدهد و به شهر بیایید.

اسلامی تصریح کرد: از مدیران می‌خواهم که دقت بیشتری نسبت به اعمال قانون داشته باشند و رمز موفقیت کار گروهی بوده و به‌صورت متحد،گروهی و تیمی کار کنند تا شاهد پیشرفت باشند.

وی نرخ بیکاری در محمودآباد را خوب دانست و گفت: برای ریشه کن نمودن بیکاری پیشنهاد داد تعداد بیکاران بین ادارات تقسیم شوند تا هر مسؤولی برای اشتغال آنها گام بردارد که بتوانند شغلی دست و پا کنند.