240 میلیارد تومان تخلف مالیاتی در نوشهر شناسایی شد
ابوالقاسم یوسفی‌نژاد بعد از ظهر امروز در نشست خبری با خبرنگاران با اشاره به اینکه ظرف تنها دو هفته در نوشهر 240 میلیارد تومان تخلف مالیاتی شناسایی شد، اظهار کرد: با بررسی 12 شرکت از سوی گمرکات نوشهر، حدود 240 میلیارد تومان بدهی مالیات بر درآمد دارند که مربوط به سال 89 تا ابتدای 93 بوده است. 

وی با بیان اینکه شناسایی تخلف 240 میلیارد تومانی مالیاتی در نوشهر از طریق سامانه جامع الکترونیکی انجام شد، افزود: اگر این موضوع بخواهد در کشور بررسی شود خیلی بیشتر از اینها است. 

مدیرکل گمرکات استان مازندران تصریح کرد: بیشتر این تخلفات مالیاتی ناشی از ورود خودروها به کشور بوده است که بخشی از این خودروها در گمرک نوشهر وارد شده است و برای این موضوع بیش از 30 شکایت از بنده و همکارانم در گمرک استان مازندران در محاکم مختلف شده است که البته برای همه این شکایات منع تعقیب صادر شده است. 

وی تأکید کرد: باید با کسانی که فساد اقتصادی ایجاد کردند به شدت برخورد شود و این مطالبه مردمی است و برای تحقق این کار باید به سراغ افراد یقه سفید و دانه درشت رفت.

یوسفی‌نژاد ابراز کرد: در حال حاضر 29 خودروی لوکس شامل BMW، بنز و پورشه را که بدهی مالیاتی داشتند در گمرک نوشهر توقیف کردیم که البته تعداد 18 خودرو به نفع دولت ضبط و مصادره شده و مابقی نیز در دست اقدام است.