تكرار فصل عاشقی برای شهادت مدافع حرمی دیگر از دیار نكا

جنگ هشت ساله عراق علیه ایران که تمام شد همه فکر می‌کردند دیگر فرصتی برای شهادت باقی نمانده است و آنانی که از خیل شهدا جامانده بودند، فرصتی برای شهادت ندارند.

آری راه شهادت همواره باز است و نیازمند آمادگی در وجود آدمی است و وقتی شرایط آماده باشد، شهادت که بزرگ‌ترین و بهترین مرگ است نصیب حالمان خواهد شد.

در این بین دشمن از دیرباز دشمنی با اسلام، انقلاب و مسلمانان را در دستور کار دارد و مگر دشمن از ما، اسلام و انقلاب دست برمی‌دارد؟ دشمن هدفش حمله به اسلام است و آن را در مرزهای مختلف دنبال می‌کند و وظیفه ما دفاع از این مرزهای اعتقادی و ارزشی است.

 و این بار بعد از گذشته سال‌ها از جنگ هشت ساله عراق علیه ایران، با حمله تکفیری‌ها و داعشی‌یان به سوریه، این بار نسل جدیدی از ایران اسلامی که شاید جنگ را لمس نکرده‌اند و تصویری از آن جنگ هشت ساله عراق علیه ایران نداشتند در ادامه راه شهدای نظام و انقلاب، ادای وظیفه کرده و راهی شام شدند.

در این بین در کنار جوانان همچون سروقامت ما بودند آنانی که از قافله شهدای هشت ساله جامانده بودند و دیدار با معبود را در شامات دنبال کردند و دیدیم که چگونه حبیب رزمندگان ما در خان‌طومان سوریه " حبیب‌الله (بهمن) قنبری" جانانه با نگاه تیزبین خود، از مرزهای اسلام دفاع کرد.

دیدیم که چگونه شهید "رحیم کابلی" این شیرمرد عرصه‌های نبرد هشت ساله و منادی هدایت‌گری در کربلای ایران اسلامی شلمچه و دشت‌های جنوب و غرب کشور، حدیث عشق را سر می‌داد و عاشقانه در خان‌طومان سوریه به آرزوی دیرینه‌اش شهادت رسید.

در کنار " حبیب‌الله (بهمن) قنبری" و شهید "رحیم کابلی" جاماندگان از شهادت در طول هشت سال دفاع مقدس و مفقودالاثر "سیدسجاد خلیلی" پاسدار مدافع حرم ۲۳ ساله بهشهری که در درگیری‌های با عوامل تکفیری جنوب حلب در سوریه، بیش از 30 سرباز مدافع دیگر از استان مازندران تقدیم اهل بیت(ع) شدند و اکنون در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب(س) شهرستان شهیدپرور نکا میزبان شهیدی دیگر از نسل جدید انقلاب و عاشق شهادت است.

و اینک رزمنده مدافع حرم شهید "محمد معافی" در سن 31 سالگی و در آستانه میلاد با سعادت حضرت زینب(س) جان خود را فدای دفاع از حرم حضرت زینب(س) کرد تا اعلام کند که دفاع از ارزش‌های اسلامی همچنان ادامه دارد و رزمندگان ما تا پای جان مدافع این ارزش‌ها هستند.


شهید مدافع حرم «محمد معافی»

شهرستان نکا این روزها دوباره مزین به نام و عکس شهدا و خوشبو به عطر وجود شهید "محمد معافی" است؛ نصب بنرهای مختلف از این شهید بزرگوار در کنار دو فرزند خردسالش در جای جای این شهرستان به چشم می‌خورد و برنامه‌ریزی‌های مختلف برای ورود پیکر پاکش در دست انجام است.

براساس آنچه اعلام شده است؛ زمان وداع با پیکر این شهید مدافع حرم سه‌شنبه شب سوم بهمن ماه در مصلای نکا است و تشییع و خاکسپاری شهید محمد معافی، روز چهارشنبه 9 صبح از مقابل سپاه نکا برگزار می‌‎شود.

شهرستان نکا در شرق مازندران تاکنون پنج شهید تقدیم اسلام کرده است و با تأیید خبر شهادت "محمد معافی" شمار شهدای مدافع حرم نکا به 6 نفر رسیده است.

"محمد معافی" اهل روستای برگه شهرستان میاندورود از استان مازندران در منطقه بوکمال سوریه در دفاع از حریم اهل بیت(ع) به خیل شهدای مدافع حرم پیوست.

رزمنده مدافع حرم «محمد معافی»  ۳۰ دی ماه در جریان عملیات مستشاری و دفاع از حرم اهل بیت (ع) در سوریه بر اثر درگیری با عناصر به جای مانده از تکفیری‌ها در شهر بوکمال، واقع در دیرالزور سوریه به شهادت رسید.

شهید مدافع حرم "محمد معافی" در روستای برگه میاندورود متولد شد و ساکن شهرستان نکا بوده است.

به گزارش فارس، شهید محمد معافی 31 سال سن دارد و از او دو فرزند یک دختر و یک پسر به یادگار مانده است؛ فرزندان این شهید ارزشمند، ابوالفضل (هشت ساله) و حنانه (سه ساله) است و با شهادت این پاسدار رشید اسلام، خیل شهدای مدافع حرم شهرستان نکا به 6 شهید مدافع حرم اهل بیت(ع) رسیده است.

شهیدان عبدالرحیم فیروزآبادی، محمدتقی سالخورده، حسین مشتاقی، ابراهیم عشریه و سعید کمالی، پنج شهید مدافع حرم این شهرستان هستند و اکنون شهید محمد معافی به عنوان ششمین شهید این شهرستان آمد تا با تلنگری دیگر، راه سعادت را نشانمان دهد.