دیوانسالاری عامل خستگی مردم است
محمد اسلامی در جلسه شورای اداری استان مازندران، رفتن به سمت شکوفایی اقتصادی را یک اصل پایه دانست و تأکید کرد: این امر فقط به مسئولانی که سمتی با نام اقتصادی دارند، مربوط نمی‌شود بلکه به همه دستگاه‌ها مرتبط است و همه مکلف هستند.

استاندار مازندران، با اذعان اینکه نه در سطح قوانین و نه در سطح اراده ملی در مدیران ارشد کشور هیچ‌گونه تردیدی برای این حرکت نداریم، خاطرنشان کرد: اما ما وارث یک نظام دیوانسالار هستیم که سهم سنگین آن برای تصدی‌گری دستگاه‌ها بوده و باوجود آنکه بسیاری از تصدی‌گری‌ها واگذار شده اما دیوان‌سالاری همچنان برقرار است.

وی دیوانسالاری را عامل خستگی مردم، کند شدن حرکت کشور، عدم تطابق سرمایه و منابع با نتایج مورد انتظار برشمرد و افزود: اینها موجب خستگی مردم هستند و باید با آنها خداحافطی کرد و پاسخگوی مردم بود.

اسلامی با بیان اینکه خسته کردن مردم به‌هیچ وجه پذیرفتنی نیست، ادامه داد: هر کسی که بروکراسی داشته و موجب خستگی مردم شود موجب پیگرد قاطع ما خواهد بود.

استاندار مازندران با اعلام اینکه امسال سامانه کاروزر عملیاتی می‌شود بر اهتمام ویژه برای انجام آن تأکید کرد و گفت: چرخش اطلاعات و انعکاس عملیاتی که در این سامانه انجام می‌شود، به ما نشان می‌دهد که در کجا رسوب و رکود داریم، در کجا باید لایروبی مسیر انجام و مقررات زاید حذف شود و همچنین موجب صدور مجوز در حداقل زمان خواهد شد تا کسب‌وکار کشور بالا رفته، هزینه فعالیت کاهش و سرمایه ارتقا یابد.

وی با بیان اینکه این مردم، شایسته بالاترین نرخ خدمات و رسیدگی هستند، افزود: هنگامی که حضور مردم در صحنه باشکوه است باید حجم بدهکاری ما برای خدمت به مردم افزایش یابد.

اسلامی تحولات در سیستم اداری، سامانه مربوط به محیط کسب‌وکار و سامانه پاسخگوی مسائل روزمره مردم را ا زجمله راه‌های خدمات به مردم برشمرد و افزود: دستگاه‌ها برای خدمت به مردم هستند و پاسخ به هنگام به تحولات نتیجه‌بخش است.

وی ادامه داد: مردم با مراجعه به سامانه *۵# می‌توانند مراجعات خود را غیرحضوری و از طریق تلفن همراه انجام داده و ما نیز می‌توانیم سریع‌تر پاسخگوی مردم باشیم.

استاندار مازندران با تأکید بر اهتمام ویژه به برگزاری مراسم دهه فجر، افزود: سخنرانان باید دستاوردها، سیاست‌ها و رویکردهای نظام و دولت را بیان کنند و امید و نشاط را به مردم هدیه دهند.