چه کسی برنده قطعی «اغتشاشات سراسری» است؟
«برنده قطعی اعتراضات در شهرهای ایران، بنده هستم.» فرض کنید که این جمله را همین امروز یا ظرف همین دو سه روز، محمدبن‌سلمان ولیعهد سعودی بزند. همانی که چندهفته قبل به خیال خام خود وعده داد بود که «به‌زودی نبرد را به داخل مرزهای ایران می کشانیم!» [۱]
 
همین چند روز قبل انیمیشنی متوهمانه توسط سعودی‌ها ساخته شد [۲] که به چندین زبان دنیا نیز منتشر شد. در این ویدئو، تانک‌های سعودی تهران را به راحتی آب خوردن تسخیر می‌کنند درحالیکه مردم ایران هم با تصاویر شاه سعودی، بن‌سلمان و پرچم عربستان از نظامیان سعودی استقبال کرده‌اند(!) در نگاه اول همه به این سطح از توهم می‌خندند اما در واقعیت آنها درباره ایران این‌چنین فکر احمقانه‌ای دارند.
 
دلیل این تفکر احمقانه سعودی‌ها درباره مردم ایران را در مشاوران آنها باید جستجو کرد. گروهک مجاهدین خلق در کنار دسته‌ای از سلطنت‌طلبان عصر قجری که سی‌سال قبل، صدام حسین را نیز به این توهم رسانده بودند که می‌تواند تهران را سه‌روزه فتح کند؛ حالا در همایش‌های پیدا [۳] و هم‌نشینی‌های پنهان‌شان، گرای نارضایتی معیشتی مردم ایران را به سعودی‌ها داده‌اند تا از این کلاه برای خود نمدی ساخته و دلارهای نفتی را به جیب خود سرازیر کنند.
 
سعودی‌ها هم که قافیه برتری منطقه‌ای را در سوریه، عراق، لبنان، قطر، اقلیم کردستان و... به ایران باخته بودند، و میلیاردها دلار سرمایه‌گذاری‌شده‌شان دود شده بود، حالا دلخوش به پروپاگاندای منافقین و سلطنت‌طلبان کرده‌اند تا شاید آنها بتوانند تا با موج‌سواری بر مطالبات مردم و با استفاده از اهرم شبکه اجتماعی،  اتفاقی را به سود آنها رقم بزنند. [۴]
 
اما آیا منِ خبرنگار معترض به وضع معیشتی‌ام و یا آن کارگر حقوق‌نگرفته‌ی کارخانه نیمه‌تعطیل و یا آن سپرده‌گذار کاسپین، پدیده و ... حواس‌اش هست که گرگ‌هایی نشسته‌اند تا در میانه خاورمیانه‌ی پرآشوب، نیت شوم خود را اجرا کنند و ناامنی را نیز وارد ایران کنند؟ چه کسی از تبدیل «اعتراض» به «اغتشاش» و ایجاد ناامنی در فضای جامعه سود می‌برد؟ مردمی که دغدغه‌های اقتصادی دارند یا بیگانه‌ای که به فکر بهره‌برداری خود است؟
 
پی‌نوشت‌ها:
[۱]:   «محمد بن سلمان» جانشین ولیعهد و وزیر دفاع عربستان سعودی چندی پیش در گفتگو با یک شبکه عربی، لب به یاوه‌گویی علیه جمهوری اسلامی ایران باز کرد. وی در سخنانی که حاکی از روحیه جنگ طلبانه رژیم سعودی است، مدعی شد: «نبرد را به داخل مرزهای ایران می‌کشانیم».
[۲]: بر اساس این تصاویر انیمیشنی، عربستان با موشک‌های موسوم به «بادهای شرق» نیروگاه هسته‌ای بوشهر و پایگاه‌های هوایی ایران را هدف قرار می‌دهد و سپس نیروهای عربستانی طی عملیاتی هلی برن وارد خاک ایران و سپس از آنجا تهران را تصرف می‌کنند. ناوهای سعودی نیز به راحتی شناورهای سپاه را غرق می‌کنند بدون آنکه نیروی دریایی ایران حتی یک گلوله شلیک کند!  بر اساس این ویدئو، محمد بن‌سلمان، ولیعهد سعودی، شخصا عملیات علیه ایران را فرماندهی کرده و در یکی از سکانس‌های این فیلم تخیلی، تصویری از او در اتاق اصلی عملیات نشان داده می‌شود. در سکانسی دیگر نیز سرلشگر قاسم سلیمانی فرمانده شاخص ایرانی به دست نیروهای سعودی اسیر می‌شود. فیلم تولیدی خبرگزاری مهر درباره این ویدئو که به زبان عربی منتشر شده را اینجا ببینید.
[۳] : ترکی الفیصل رئیس پیشین دستگاه اطلاعاتی عربستان یکی از کسانی است که به صورت آشکارا با گروهک منافقین در ارتباط است و سخنران گردهمایی‌های آنها نیز شده است. همچنین گزارش‌های متعددی از سوی رسانه‌های بین‌المللی درباره تامین مالی بخشی از هزینه‌های گروهک منافقین توسط سعودی‌ها منتشر شده است. به نظر می‌رسد سعودی‌ها تلاش می‌کنند، گروهک منافقین را همچون داعش در فضای ایران فعال کنند.
[۴]: بر اساس ارزیابی‌های منتشر شده از وضعیت توییتر، بیشترین کاربرانی که اکنون درباره اغتشاشات تهران و چندشهر دیگر فعال هستند، ساکن عربستان بوده‌اند. کشورهایی مانند انگلیس، فرانسه و آلمان که تجمع منافقین است، در کنار اسرائیل، آمریکا و برخی دیگر از کشورهای عربی و حتی آفریقانی منطقه نیز در پله‌های بعدی بیشترین فعالیت علیه ایران هستند.