وزیراطلاعات: در آستانه دستگیری خاوری بودیم اما...

صداي شمال: حجت الاسلام و المسليمن حيدر مصلحي در همايش« انسجام داخلي و اقتدار جهاني» اظهار داشت: انتخابات مجلس شوراي اسلامي در راه است و در دشمن سعي دارد از اين فرصت استفاده كرده و ما را با چالش‌هاي امنيتي روبه رو كند.

وي ادامه داد: براي شناسايي جريان انحرافي بايد سه موضوع را مورد كنكاش قرار دهيم، اول انطباق فكري، دوم انطباق گفتمان و سوم انطباق رفتاري عملي تا دچار چالش نشويم.

وزير اطلاعات گفت: برخي جريانات فتنه و منحرف در مرحله انطباق فكري بودند و بر گفتمان با يكديگر مشكل داشتند. اين در حالي است كه حاكميت براساس نظام ولايت است و در ادامه راه آن زايش‌ها و رويش‌هايي خواهد بود.

وي افزود: جريان انحرافي درآستانه نهمين انتخابات مجلس براي حضور در صحنه تغيير شكل مي‌دهد به طوري كه آن‌ها دم از صحبت‌هاي امام(ره) خواهند زد و افكار ايشان را براي مردم به ميان خواهند آورد.

وي تصريح كرد: نقش نخبگان و حوزويان در ايجاد بصيرت افزايي براي مقابله با جريان انحرافي و فتنه يك نقش بسيار مهم و انكارناپذير است.

وزير اطلاعات خاطرنشان كرد: با تدبير مقام معظم رهبري باز هم فتنه گران و سرويس‌هاي اطلاعات كشورهاي بيگانه و اروپايي شكست خواهند خورد و البته وضعيت آن‌ها آشفته و به هم ريخته است.

مصلحي گفت: سرويس‌هاي خارجي به دنبال آن هستند كه اگر مردم به صورت پررنگ در انتخابات حضور يابند، بگويند در انتخابات تقلب شده است و اگر حضور كم رنگ باشد، سعي مي‌كنند كه مهر‌هاي خود را جلو ببرند.

وي در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به نزديكي به ايام ماه محرم الحرام گفت: آنچه متناسب با محرم اهميت دارد ضرورت افزايش بصيرت عمومي در جامعه است، در واقع ايجاد بصيرت از آنجا ضرورت بيشتري پيدا مي‌كند كه در جنگ نرم همه جانبه‌ي دشمن و در فضاي جامعه و تحولات آن، تشخيص حرف حق از باطل در راه صحيح دشوارتر از هميشه است.

وزير اطلاعات گفت: فتنه 88 نشان داد كه با رخداد حوادث نه تنها عموم مردم بلكه برخي خواص با سابقه عليرغم تاكيدات و توضيحات مقام معظم رهبري در اين راه لغزيده و مردود مي‌شوند و به خود عنوان «خواص» اختصاص مي‌دهند.

وي توضيح داد: «خواص»، صاحبان بصيرت و اعم از جبهه حق و باطل هستند كه موضع‌گيري آن‌ها براساس فكر و فهم صحيح تحليل و بصيرت است و «عوام» نيز كه در هر دو جبهه حق و باطل نقش دارند با ويژگي فقدان تحليل فكر و فقدان بصيرت و دنباله‌دار خواص بودن شناخته مي‌شوند.

مصلحي تصريح كرد: دشمنان براي اين‌كه نقش‌ خود را در اين انتخابات پررنگ كنند، سعي دارند مردم و مسوولين ما را از درون مشغول كنند تا بتوانند به نتايج دلخواه خود، كه همان روي كار آمدن مهره‌هاي خودشان است، برسند.

وي خاطرنشان كرد: دشمن با توجه به نزديك بودن انتخابات سعي دارد در رسيدن به اهداف خود جريان فتنه را احيا كند و پروژه براندازي خود كه در سال 88 قرار بود انجام شود را مجددا از سرگيرد.

وزير اطلاعات گفت: فتنه‌گران و سران اپوزيسيون خارج نشين مانند يك دستمال كاغذي براي سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانگان مي‌مانند كه تا زماني كه براي آن‌ها قابل استفاده باشد، استفاده كرده و در غير اين صورت مانند ديگر مهره‌هاي خود آنها را حذف خواهند كرد.

وي گفت:‌ طبق اطلاعات واصله بيشتر كساني كه در خارج عليه نظام مقدس جمهوري اسلامي تبليغ مي‌كنند شب‌ها در پارك‌ها و خيابان‌ها مي‌خوابند.

وزير اطلاعات خاطرنشان كرد: برخي پس از فتنه 88 اين گونه مطرح كردند كه اگر حكومت ايران اسلامي است پس چرا بسياري از مسوولان اصلي دچار ريزش شدند؟ در پاسخ به آن‌ها بايد گفت مقوله ولايت، مسيري را طي مي‌كند كه همواره با ريزش‌ها و رويش‌ها همراه بوده است از اين رو در مسير انتخابات چالش‌هايي روي مي‌دهد كه براي گذشت از آن چاره‌اي جزو تبيين شاخص‌ها وجود ندارد.

وي عنوان كرد: آخرين اطلاعاتي كه به دست ما رسيده است آن است كه افرادي قصد دارند از طريق احزاب سياسي ديگر در انتخابات شركت كنند.

وي ادامه داد: كشورهاي منطقه از اين‌كه انقلاب اسلامي ايران مورد الگوي كشورهاي منطقه و جهانيان قرار گرفته است بسيار خشمگين هستند و سعي دارند كه با ايجاد ناامني و آوردن هجمه‌هاي تبليغاتي اين موضوع را كم رنگ جلوه دهند.

مصلحي گفت: اوباما در آخرين اظهارات خود براي ايران يك چمدان اينترنتي طراحي كرد ولي اين چمدان وارد ايران شد و ديدند كه هيچ كارآيي در ايران ندارد. البته ما قبل از آنكه اوباما اين چمدان را معرفي كند اطلاعات دقيقي را از آن در اختيار داشتيم.

وي گفت: نبايد اين فكر را به ذهن خود خطور دهيم كه ديگر آن‌ها كاري در اين خصوص نخواهند داشت زيرا آن‌ها سعي مي‌كنند با چمدان‌هاي ديگر اين كار را در كشور عملياتي كنند.

مصلحي در خصوص اتفاقات سوريه نيز گفت: آمريكا و بعضي از كشورهاي عرب همسايه كه انتظار بوجود آمدن بيداري اسلامي در منطقه را نداشتند با استفاده از رسانه‌هاي هم پيمان خود مانند الجزيره، خبرگزاري‌ها و روزنامه‌ها و شبكه خبري سعي دارند كه سوريه را به علت حمايت از مقاومت تحت فشار قرار ‌دهند.

وزير اطلاعات در پايان در خصوص آخرين وضعيت خاوري نيز گفت: متاسفانه ما در آستانه دستگيري او بوديم اما بعضي از رسانه‌ها با جوسازي كاري كردند كه نتوانيم به راحتي وي را دستگير و به كشور بازگردانيم. با اين حال ما تمام سعي و تلاش خود را خواهيم كرد تا بتوانيم خاوري را هر چه زودتر به ايران برگردانيم.