استفاده از ظرفیت نخبگان در توسعه مرکز مازندران / امضای تفاهم‌نامه بین شورای شهر ساری و بنیاد نخبگان
قاسم قاسمی در ارتباط با امضای تفاهم‌نامه بین شورای شهر ساری و بنیاد ملی نخبگان مازندران اظهار کرد: این تفاهم‌نامه درباره استفاده بهینه از ظرفیت نخبگان در دستیابی به درآمد پایدار شهری مرکز استان امضا شده است.

وی با اشاره به تفاهم امضا شده بین شورای شهر ساری و بنیاد ملی نخبگان استان افزود: استفاده از تحقیقات و پژوهش‌های علمی برای روان‌سازی ترافیک، شهر هوشمند و درآمدزایی سازمان‌های درآمدزایی شهرداری ساری از اهداف امضای این تفاهم‌نامه است.

رئیس کمیسیون طرح و برنامه شورای اسلامی شهر ساری تشکیل کارگروه‌های تخصصی در حوزه‌های مختلف شهری و ارتباط بیشتر مرکز پژوهش‌های شورای شهر با مراکز علمی را از دیگر اهداف این تفاهم‌نامه همکاری عنوان کرد و گفت: برگزاری همایش‌ها و سمینارهای مرتبط با علوم شهری درباره ساختارسازی مناسب و یکپارچه‌سازی سیستم شهرداری، بهبود وضعیت صنایع مختلف مرتبط با شهرداری و استفاده از IT  و ICT برای کاهش هزینه‌های شهرداری و درآمد زودبازده و قابل انتظار نیز از محورهای این قرار داد دوطرفه است.

قاسمی درآمدهای پایدار برای شهرداری را مهم دانست و یادآور شد: این مقوله باید در اولویت برنامه‌ها قرار داشته باشد و شهرداری ساری می‌تواند با استفاده از ظرفیت بالقوه نخبگان استان به این مهم دست یابد.

وی بر ضرورت استفاده از نخبگان در برنامه‌ریزی‌ها و تصمیم‌گیری‌ها تاکید کرد و گفت: همفکری نخبگان و صاحب‌نظران می‌تواند در شتاب روند توسعه مرکز مازندران مؤثر واقع شود.