میزبانی مازندران از 13 شهید گمنام دفاع مقدس
سردار عبدالله ملکی در جلسه ستاد برگزاری مراسم شهدای گمنام استان، اظهار کرد: مازندران در سالروز شهادت امام جعفر صادق(ع) میزبان 13 شهید گمنام سال‌های دفاع مقدس می‌شود.

وی افزود: این شهدای گمنام که به تازگی مورد تفحص قرار گرفتند، در 6 نقطه استان تشییع و تدفین می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران بیان کرد: شهرهای ساری (ستاد سپاه کربلا، ستاد نیروی انتظامی)، بندپی شرقی بابل، هادی‌شهر بابلسر، پدافند هوایی بابلسر و بلده نور مکان‌هایی هستند که میزبان این شهدا خواهند بود.

این مسؤول با بیان اینکه شهدای گمنام در تاریخ 26 تیرماه تحویل مسؤولان استانی می‌شوند، افزود: قرار است این شهدا از محور هراز وارد استان شوند و بعد از ظهر همان روز در شهرستان آمل مورد استقبال قرار گیرند.

ملکی مراسم وداع با 13 شهید گمنام در شب 26 تیرماه(دوشنبه) در حسینیه عاشقان کربلای سپاه ساری عنوان کرد و گفت: بعد از مراسم وداع، 11 شهید به شهرهای بابل، بلده نور و بابلسر منتقل و در اختیار مسؤولان سپاه شهرستان قرار می‌گیرند.

وی ساعت تشییع 10 شهید گمنام را ساعت 9:30 دقیقه صبح روز پنج‌شنبه 29 تیرماه در سه شهر ساری، بابل و بابلسر اعلام کرد و گفت: مراسم تشییع سه شهید گمنام در شهر بلده نور ساعت 16 بعد از ظهر همان روز برگزار می‌شود.

 مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس مازندران در ارتباط با دو شهیدی که در شهرستان ساری تشییع می‌شوند، بیان کرد:  یکی از شهدا در ستاد سپاه کربلا و شهید دیگر در ستاد نیروی انتظامی خاکسپاری می‌شوند.

این مسؤول افزود: شهرستان بابلسر میزبان پنج شهید گمنام است که سه شهید در هادی‌شهر و دو شهید دیگر در پدافند هوایی این شهرستان تشیع و تدفین می‌شوند. 

ملکی با اشاره به اینکه سه شهید گمنام در شهرستان بلده نور تشییع می‌شوند، افزود: سه شهید دیگر نیز میهمان مردم شهر بندپی شرقی بابل هستند.

وی به تشییع شهدای گمنام در ساری اشاره کرد و گفت: شهدای گمنام ساعت 9:30 دقیقه از میدان شهدا به سمت امامزاده یحیی ساری توسط هیأت‌های عزادار، تشییع می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس مازندران اضافه کرد: دو شهید گمنام شهرستان ساری پس از تشییع به محل خاکسپاری(ستاد سپاه کربلا، ستاد نیروی انتظامی)، انتقال داده و خاکسپاری می‌شوند.

به گفته سردار ملکی، تاکنون 282 شهید گمنام در استان مازندران در 104 نقطه خاکسپاری شده‌اند که با ورود این تعداد از شهدا، مازندران میزبان 295 شهید گمنام در 110 نقطه می‌شود.