بزرگداشت یاد امام(ره)، تجلیل از یک تفکر است
سرهنگ پاسدار جواد بخشی در مراسم گرامیداشت بیست و هشتمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره)، با بیان اینکه بزرگداشت یاد امام، تجلیل از یک تفکر است که برای ما جنبه اعتقادی، عاطفی، ایمانی و ملی دارد، رویکردهای مراسم امسال را ترویج و ارتقا فرهنگ استکبارستیزی، روحیه استقلال‌طلبی در تمام جنبه‌ها و تأکید بر وحدت ملی برشمرد و اظهار کرد: حضرت امام راحل تمام بضاعت خود را نثار این انقلاب کرده و الهی بودن حرکت امام در این راه، موجب پیروزی این انقلاب بزرگ قرن شده است.

وی با بیان اینکه اصل حرکت گرامیداشت سالگرد امام، فرهنگی است، علاوه بر برگزاری مراسم‌ها، از جمله این اقدامات را چاپ پوستر با تمثال امام، رهبری و شهدای شاخص استان، ویژه‌نامه‌های موج نگاه و آن مرد آسمانی، کتابچه حقیقت همیشه زنده، نرم‌افزار چندرسانه‌ای پیر خمین و مجموعه محتوایی مسافر ملکوت برشمرد که برای تمامی شهرستان‌ها ارسال‌شده است.

رئیس ستاد گرامیداشت ارتحال حضرت امام(ره) سپاه کربلا مازندران با اعلام اینکه امسال به دلیل همزمانی ارتحال امام با ماه رمضان، اعزام به حرم امام به‌صورت دسته‌جمعی نداریم، تصریح کرد: طبق مصوبه مقرر شد تا فرمانداران با همکاری ائمه جمعه و سپاه پاسداران در سطح شهرستان‌ها، برنامه‌های محوری را در مصلی‌های شهرستان داشته باشند و بعد از تعطیلات نیز، ویژه‌برنامه ارتحال امام را در حسینیه ستاد سپاه برای سربازان و پایوران مجموعه ستاد خواهیم داشت.

بخشی با بیان اینکه در سال گذشته 24 هزار نفر اعزام به مرقد مطهر حضرت امام(ره) داشته‌ایم، خاطرنشان کرد: امسال به خاطر اینکه این اعزام نبوده، برنامه سپاه شهرستان‌ها به‌صورت تفکیک ارسال‌شده و عمده کار به‌صورت شهرستانی است.

وی با بیان اینکه کمیته‌های مختلفی برای برگزاری مراسم برنامه‌ریزی‌ شده است، بیان کرد: ازجمله آن‌ها کمیته امنیت و انتظامات در شهرستان‌ها برای برگزاری مراسم در شهرستان‌ها، کمیته بهداشت و درمان اگر افطار دهی وجود دارد با توجه به بیماری‌های اخیر، کمیته روابط عمومی و اطلاع‌رسانی بر عهده سپاه شهرستان، کمیته مالی به عهده فرمانداران، تبلیغات به عهده فرهنگی سپاه شهرستان و کمیته امنیت اجتماعی برای برگزاری مراسم است.

رئیس ستاد گرامیداشت ارتحال حضرت امام(ره) سپاه کربلا مازندران اضافه کرد: این مراسم همچون سال‌های گذشته در دیگر شهرها و روستاها به‌صورت دلی و عاشقانه نیز برگزار خواهد شد که عموماً به‌صورت افطاردهی است.

بخشی در پایان با بیان اینکه مراسم 14 و 15 خرداد به‌صورت واحد برگزار می‌شود، گفت: مراسم گرامیداشت یاد امام عمدتاً به‌صورت خودجوش و مردمی بوده است و تنها بخش هدایت، مسائل بهداشتی، درمانی و امنیتی آن با ما بوده اما کار اصلی به عهده خود مردم است.